Nastavitev preusmeritve domen:
1) Kliknite Preusmeritev na prvi strani ob prijavi v kontrolno ploščo v sekciji Domene.
2) Izberite eno izmede sledečih opcij, ki se vam ponudijo v drop-down menju:
• Začasna - S tem boste internetnim iskalnikom (kot recimo Ggoogle) povedali, da gre le za začasno preusmeritev in naj vas v bližnji prihodnosti zopet obiščejo in po potrebi uvrstijo v svojo bazo.
• Stalna - S tem boste internetnim iskalnikom (kot recimo Ggoogle) povedali, da naj v bodoče vsakogar takoj napotijo na preusmerjen naslov, ker na dejanskem naslovu ne bo sprememb.
3) Polje https?://(www.)? ponuja izbor domene ali poddomene, ki jo želite preusmeriti (če imate več domen z jezičkom izberite domeno ali poddomeno, ki jo želite preusmeriti).
4) V naslednjem polju / lahko pustite prazno. Glede na to, da je avtomatska glavna datoteka vedno index (index.htm, index.html, index.php...) vnesite index datoteko ali pustite prazno oz. pač karkoli recimo kontakt.htm in tako naprej.
4) V naslednje prazno polje vnesite naslov kamor preumserjate.
5) Označite še opcijo ali naj bo preusmeritev tako z kot brez www ali pač samo z www. Izberete lahko še Wild Card Redirect
6) Kliknite gumb Dodaj.
OPOMBA: V primeru, da želite preusmeriti neobstoječe povezave (recimo, da google še vedno prikazuje povezave, ki jih nimate več) lahko v točki 3. za znakom / nadaljujete in napišete tisti del, ki ga recimo iskalnik google še vedno uvršča med zadetke vendar pa pri vas ne obstaja več. V točki 4. pa potem vpišete URL naslov kamor želite preusmeriti neobstoječo povezavo. Vse vpisane preusmeritve se dejasnko vpišejo v datoteko .htaccess.
RAZLAGA: Da lahko preusmeritev domene pravilno deluje mora biti v vsakem primeru ta preusmeritev zapisana v .htaccess datoteko. To je datoteka, ki spletnemu strežniku (apache) pove, kakšne spremembe mu želite kot končni uporabnik povedati in kako naj se obnaša, ko do spletnega strežnika pride zahteva za obisk določene domene. Torej .htaccess je v vakem priemru glavna datoteka. Ker pa je to datoteka nad katero ima vsak naročnik sam nadzor kaj se v njo vpisuje veliko stvari, ki jih potrebujejo razne spletne skripte je potrebna previdnost. Recimo wordpress, joomla in še vrsta drugih brezplačnih odprtokodnih skript oz. sistemov ob inštalaciji samodejno zapiše določena pravila v to datoteko. Programerji ponavadi tudi vleiko stvari definirajo z zapisom v .htaccess datoteko zaradi tega je potreba previdnost, da v primerih, ko ste že sami ročno (ali pa kakšna vaša skripta avtomatsko) vnesli določene zapise v .htaccess, da niso v navzkrižju z pravilom za preusmeritev domene. Cpanel mora prav tako preusmeritev potem zapisati v .htaccess datoteko. Cpanel je le grafični vmesnik,da je tistim z manj izkušnjami lažje izvesti tudi tako opravilo kot je preusmeritev domene na nek drug domesnki naslov. Cpanel bo zaznal in prikazal vse preusmeritve tudi ročne in avtomatske vnose, ki niso bili narejeni preko cpanela, ki si jih lahko ogledate v stolpcu "Trenutne preusmeritve" , če so vnešene kakšne aktivne preusmeritve.
(preusmeritev,preusmerjanje,prevezava,redirect,redirekcija,domene,poddomene,rewrite,roule,pravila,pravilo)